YSK Başkanı Yener: Hatay’da 350 bin kişinin oy kullanması bekleniyor

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Lideri Ahmet Yener, Hatay’da incelemelerde bulundu. Burada yaptığı açıklamada Yener, Vatandaşımız ve tüm siyasi partilerimiz şundan emin olabilirler, seçim güvenliği açısından Hatay ve başka vilayetlerimizde gerekli önlemler alınmıştır. Hatay’da 350 bin civarında seçmenin oy kullanacağı kestirim ediliyor. Lakin şu an için net bir sayı söylemek yanlış olur” diye konuştu.

‘HATAY VE ÖBÜR VİLAYETLERİMİZDE GEREKLİ ÖNLEMLER ALINMIŞTIR’

AA’nın haberine nazaran Yener kentte yaptığı açıklamada, “Kalan 18 gün içerisinde gerekli eksiklikleri giderilecek. Hatay’ımız şu an için seçime hazır vaziyettedir. Vatandaşımız ve tüm siyasi partilerimiz şundan emin olabilirler, seçim güvenliği açısından Hatay ve başka vilayetlerimizde gerekli önlemler alınmıştır” tabirlerini kullandı.

Yener kelamlarına şöyle devam etti: “6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntılardan etkilenenlere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara da şifalar diliyoruz. Sarsıntının birinci meydana geldiği günden bu yana YSK olarak takımlarımız sarsıntıya uğrayan vilayetlerimizde orta ara incelemelerde bulundular. En son bir heyetimiz hafta içerisinde Malatya’da incelemelerde bulundu. Yarın bir heyetimiz Adıyaman ve Şanlıurfa’da incelemelerde bulunacak. Bugün de ben sarsıntıdan en çok etkilenen vilayetlerimizden olan Hatay’a gelip son gelinen nokta nedir onları inceledik. Burada sayın valimiz ve ilçe seçim konseyimizin pahalı liderine ve çalışanına teşekkür ediyorum. Nitekim çok hoş bir çalışma yapmışlar.

Vatandaşlarımızın inançlı bir biçimde oylarını kullanabilmeleri için konteyner alanlar oluşturulmuş. Büyük ihtimalle zelzeleden etkilenen öteki vilayetlerimizde de bu ve buna emsal konteynerlerimiz kullanılacak. Sizlerin de gördüğü üzere seçmenlerin oy kullanması açısından pek inançlı alanlar oluşturulmuş. Kalan 18 gün içerisinde de gerekli eksiklikler giderilecek. Hatay’ımız şu an için seçime hazır vaziyettedir. Vatandaşımız ve tüm siyasi partilerimiz şundan emin olabilirler, seçim güvenliği açısından Hatay ve başka vilayetlerimizde gerekli önlemler alınmıştır. Hatay’da 350 bin civarında seçmenin oy kullanacağı kestirim ediliyor. Lakin şu an için net bir sayı söylemek yanlış olur.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir