Türkler’in işlettiği genelev, Almanya hükümetini yendi

Genelevin işletmecileri olan Kenan ve Hakkı Şimşek kardeşler, Berlin Savcılığı’nın 13 Nisan 2016 günü sabahı 680 polis, 7 savcı ve 220 gümrük memuru ile yapılan baskının abartılı olduğunu, ortada büyütülecek bir kriminal olay bulunmadığını ve savcılığın, kendilerini suç örgütü lideri gibi tanıttığını belirterek Berlin Eyaleti ve Adalet Senatörlüğü’ne dava açtı.

AĞIR VE HAKSIZ SUÇLAMALAR

Yaklaşık 4 ay gözaltında tutulan ve savcılığın abartılı açıklamaları ile kamuoyu nezdinde küçük düşürüldüklerini belirten işletmeciler açtıkları davayı kazandı. Berlin Eyalet Yönetim Mahkemesi, kardeşlere 100 bin Euro tazminat verilmesine hükmetti. Ayrıyeten iki kardeşten resmi olarak özür dilendi. Bakanlık, “Berlin eyaleti, bu tabirlerin yol açtığı, bilhassa o periyotta suçlanan şahısların ve şimdiki davacıların prestij kaybına neden olan her türlü dezavantaj için özür diler” açıklamasını yaptı.

TAZMİNAT PARALARINI KANSER HASTASI ÇOCUKLARA VERECEKLER

Artemis, bayanların köle üzere çalıştırıldığı, vergi kaçırıldığı üzere tezlerle basılmış ve işletmecilere insan ticareti, cinsel sömürü ve organize kabahat örgütü üzere hareket ettikleri suçlamaları yöneltilmişti. İşletme sahipleri de bu suçlamalar kanıtlanamayınca karşı dava açmıştı. Bu dava, geçen hafta tazminatla sonuçlandı. İşletmeciler, kazanılan parayı kanser hastası çocukların tedavisinde kullanılması için bağışlayacaklarını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir