Soma ÇKSM Törenle Açıldı

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Soma’da 13 Eylül Parkı içerisinde imali gerçekleştirilen Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün de katıldığı merasimle açıldı. Merasime Cumhur İttifakı Soma Belediye Lider Adayı Hükümran Bülent Türkmen, MHP MYK Üyesi Ali Uçak, MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner, Ülkü Ocakları Vilayet Lideri Emirhan Sallıtepe, MHP İlçe Lideri Metin Şahin, AK Parti İlçe Lider Vekili Melih Akın, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Ahmet Ziya Şişman, MHP İlçe KAÇEP Suzan Süleymanoğlu ve AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sümeyra Kara Baş katıldı. Hürmet duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış programında daha sonra halk oyunları gösterisi sahnelendi.


“90 BİN EVLADIMIZ ÇKSM’LERDEN YARARLANDI”
Açılışta konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “3 devirdir büyük onur ve gururla hizmet ettiğim hoş Manisa’mızda 1060 büyük projeyi hayata geçirdik. Projelerimizde çocuklarımızı, yaşlılarımızı, engelli hemşerilerimizi, bayanlarımızı da unutmadık. Çocuklarımız, geleceğimizin teminatı. Onların memnunluğu ve huzuru en kıymetli önceliğimiz. Çocukların sağlıklı, memnun ve donanımlı bireyler olarak yetişmeleri için her türlü imkânı sunmak hepimizin vazifesi. Bu niyetten hareketle ilimiz genelinde 19 adet Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi inşa ettik. Bu Merkezlerimizde; 4-12 yaş ortasındaki çocuklarımıza okul öncesi, matematik, İngilizce, fotoğraf, satranç, akıl ve zeka oyunları, süratli okuma, drama, Türkçe, keman, gitar, bale, cimnastik, hafıza geliştirme, mental aritmetik ve halkoyunları branşlarında eğitimler veriliyor. Merkezlerimizden bugüne kadar yaklaşık 90 bin evladımız yararlandı. Bugün de bu güzide merkezimizi Somalı çocuklarımıza kazandırmanın memnunluğunu yaşıyoruz. 13 Eylül Parkı’nda başlattığımız yenileme çalışmalarıyla birlikte, parkın içine Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi projemizi de hazırladık. 4 derslikli merkezimizde Somalı çocuklarımıza 15 branşta hizmet verecek bu hoş yuvamız, inşallah çocuklarımıza ve ailelerine yararlı olacaktır” dedi.

ÇOCUKLAR İÇİN PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Çocuklar için projeler üretmeye devam edeceklerini vurgulayan Lider Cengiz Ergün, “Yeni periyotta Çocuk Kültür ve Sanat Merkezlerimizde eğitim zahmeti çeken 4-12 yaş ortasındaki özel çocuklarımızın da eğitim almasını sağlayacağız. Buradaki emelimiz, ailelerimizin çocuklarını inançla bırakabileceği bir eğitim yuvası kazandırmak. Bunun yanında çocuklarımıza okul öncesi kaliteli eğitim vermek için yeni bakımevi ve kreşler yapmayı hedefliyoruz. Burada da hedefimiz, ailelerimizin iktisadına katkı sağlamak ve evlatlarımızı itimat ve sevgi dolu bir ortamda geleceğe hazırlamaktır. Soma’mızda da hayata geçireceğimiz bu kreşlerimizin içerisinde; aktiflik sınıfları, spor ve dans stüdyoları, müzik, robotik kodlama, görsel sanat atölyeleri, yemekhane ve ortak alanlarda performans amfileri olacak” diye konuştu.
“ÇOCUKLARIMIZI VE BU KENTTE YAŞAYAN HERKESİ SEVİYORUZ”
Lider Cengiz Ergün, “Çocuklarımızı seviyoruz. Bu hoş kentte yaşayan herkesi seviyoruz. Yeni devirde de Allah’ın müsaadesiyle hem Hükümran Bülent Türkmen Liderim hem Büyükşehir olarak bizler, sizlere en hoş hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. Cumhur İttifakımızın ortak gayesi de laf değil, hizmet üretmektir. Çok şükür biz daima proje ve hizmetlerimizle yanınızda olduk. Bu hislerle Çocuk Kültür ve Sanat Merkezimizin temel atma merasiminin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu merkezin Somalı çocuklarımızın ufuklarını genişletmesine, hayallerini gerçekleştirmesine ve geleceğe umutla bakmasına vesile olmasını yürekten temenni ediyorum” tabirlerini kullandı. Lider Ergün’ün konuşmasının akabinde Soma Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi dualarla açıldı. Çocuklarla da yakından ilgilenen Lider Ergün, onlara top ve kırtasiye seti ikram etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir