Şanlıurfa’da çamur temizlendi, okullar açıldı: Kayıp TIR sürücüsü aranıyor

Şanlıurfa’da 14-15 Mart’ta yaşanan sel felaketinin akabinde, kent merkezindeki okullarda orta verilen eğitim-öğretim bugün yine başladı. Hasar tespitinin devam ettiği selden etkilenen 27 mahallede 1978 mesken, 234 iş yeri, 19 okul, 8 cami 3 alt geçitte çamur temizlendi.

5 kişinin öldüğü alt geçitte trafik akışı sağlandı

Sel felaketinde en fazla ölümlerin yaşandığı nokta olan Abide Kavşağı’nda çamurlu su ve çamur tahliyesi tamamlandı. Peyzaj, orta refüj ve aydınlatma çalışmalarının tamamlanmasının akabinde kavşak ve alt geçit araç trafiğine açıldı.

Kayıp TIR şoförü 1 haftadır aranıyor

Şanlıurfa’da sel sularına kapılan TIR şoförü Emin Ergün’e ulaşılması için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bozova ve Hilvan ilçelerini birbirine bağlayan kara yolunun Yalıntaş Mahallesi geçişinde 15 Mart’ta sel sularına kapılarak kaybolan TIR’a, yağmur sularının Atatürk Baraj Gölü’ne döküldüğü bölgede ulaşıldı. Jandarma Arama Kurtarma, Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ve Bozova İlçe Jandarma Komutanlığı grupları ile dalgıçların da yer aldığı 100 kişilik grup, çalışmalarını bu bölgede ağırlaştırdı. Kayıp TIR şoförünün bulunması için etraftaki vatandaşların da bölgede çalışma yürüten takımlara yardımcı oldukları görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir