Erdoğan’ın ‘Biden’ sorusuna verdiği yanıt gündem oldu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler’in 72’nci genel heyet toplantısı için ülkeye gitti.

Önceki günlerde Central Park’ta yürüyüş yaptığı anlar toplumsal medyada gündem olan Erdoğan, dün de Birlemiş Milletler Genel Konseyi’nde konuşma yaptı.

‘BIDEN’ SORUSUNA CEVABI GÜNDEM OLDU

Erdoğan, genel konsey çıkışında koridorda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Danışmanı Fahrettin Altun ve Bakan Murat Kurum’la ilerlediği sırada, bir muhabirin sorusuna cevap verdi.

“O BIDEN, BEN ERDOĞAN”

Selam vererek muhabirin yanına yaklaşan Erdoğan, “Sor bakalım, ne soracaksın” dedikten sonra muhabirin sorusunu dinledi. Önce “Biden’la görüşmeyi diler miydiniz?” sorusuna “Yoo, niçin?” yanıtını veren Erdoğan, sonrasında gelen “Biden’la başka ikili görüşme yapmak ister misiz?” halindeki soruyu ise, “O Biden, ben de Erdoğan” diye yanıtladı.

“F-16 KONUSUNDA OLUMLU KONUŞUYORLAR”

Erdoğan, ayrıca “F-16 konusunda senatörlerle konuştunuz mu?” halindeki soruyu, “Olumlu konuşuyorlar, onaylayacaklar üzere görünüyor” diye yanıtladı. Erdoğan ve beraberindeki heyet, muhabirin sorularını dinledikten sonra salondan ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir