Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır’da konuşuyor

Malatya’dan özel uçakla Diyarbakır’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, havaalanından otobüs ile toplu açılış programının yapılacağı İstasyon Meydanı’na geçti

Erdoğan, yaklaşık 12 milyar 342 milyon liraya mal olan 140 projenin açılışını yaparken kalabalığa hitap ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Bartın’daki bütün şehitlerin aileleri bize emanettir, o emanete sonuna kadar sahip çıkacağız. Kazayla ilgili kusuru olanlar tespit edilirse süreç yapılacak.

Ak yolda hak yolda ak bayanlar reisinin yanında. Bak artık pankartlar kalkıyor, Can-ı Ciğer Erdoğan. Maşallah bu ne coşku. Artık bir pankart daha var. Diyarbakır etrafında bağlar var, 6’lı masa size buradan bildiri var, sahiplerinize fırsat vermeyeceğiz. Biz Türküyle Kürdüyle Lazıyla Gürcüsüyle Abazasıyla ne diyoruz yaradılanı yaradandan dolayı severiz. 

BATI’NIN İNSAN HAKLARI SAVUNUCULARI NEREDE?

Bir devir kucaklaşmamızı engellemek için her yolu denediler lakin bilmiyorlardı ki kalpten kalbe giden görünmeyen yollar vardı. Biz gerekirse candan geçeriz lakin Diyarbakırlı kardeşlerimizle gönül birliğinden vazgeçmeyiz. Avrupa’dan ABD’den beslenen zehirli köklerini coğrafyamızın kalbine bir bıçak üzere saplamaya çalışanlara müsaade vermedik. Diyarbakır annelerini Batı’nın şempanzelerine bırakmadık. Nerede bunlar, bir sefer gelip de Diyarbakır annelerini ziyaret ettiler mi? 

“DİYARBAKIR’IN RENGİ HDP’NİN SAPKINLIĞI DEĞİLDİR”

140 kalem yapıtı bugün buradan açıyoruz. Sur Kültür Yolu Şenliği’nin heyecanlı geçtiğini biliyorum, buradan tüm dünya ile tüm Türkiye ile altını çizerek paylaşmak istiyorum. Diyarbakır’ın rengi terör rengi değildir, Sur Kültür Yolu Festivali’dir. Diyarbakır’ın rengi HDP’nin sapkınlığı değildir, işte bugünkü kardeşliktir. Diyarbakır’ın rengi bu kentin halkını neredeyse zincirli kölesi üzere gören terör ve siyaset baronları değildir, kültürüne sahip çıkan asil insanlardır. Kur’an-ı Kerim’de ismi zikredilen peygamberlerin kenti Diyarbakır’ı köklerinden koparmaya kimsenin gücü yetmez. 

Ey Diyarbakır gel binlerce yıllık geçmişindeki zenginliklere bir arada sahip çıkalım. Gel ülkemizin aydınlık geleceğine daima birlikte yürüyelim. 

HDP’YE REAKSİYON: KÜRT KARDEŞLERİMİ SÖMÜRÜYORLAR

Sürekli Kürt lafı ederek Kürleri sömürenlerin riyakarlıklarını anlatsa. Bunların ismi Kürt, kendileri Kürtlükle alakası yok. Kürt kardeşlerime en büyük zulmü yapan bunlar. Kandil’e benim Kürt kardeşlerimin çocuklarını kaçıran bunlar değil mi? Öyleyse işte 7 ay var, seçimlerde bunlara bütün bunların hesabını sormaya var mıyız? Yasin Börü evladımızı Diyarbakır caddesinde şehit eden alçaklar bunlar değil mi? Bunun hesabını Diyarbakırlı kardeşlerim Allah’ın müsaadesiyle soracaklar. Diyarbakır’ın yaşadığı karanlık günler geride kaldı. Şuanda Edirne Cezaevi’nde olan şahsın Kürtlükle alakası var mı? Kürt kardeşlerimizi sömürüyor. Bunların oyununa gelmeyeceğiz. Bunların hesabını benim Diyarbakırlı kardeşlerim soracaklar. 

 

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir