Başkan Altay 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle bir ileti yayımladı.

Başkan Altay’ın bildirisi şöyle:

“Sağlık; beşere dair en temel haklardan biridir. Sağlıklı bir toplumun tesis edilemediği yerlerde keyifli ve müreffeh bir gelecekten bahsedilemez.

Sağlık çalışanlarımız insan hayatının kutsallığını muhafaza ismine gece gündüz demeden çalışarak, yaptıkları ulvi hizmetlerle fedakârlık ve özverinin sembolü pozisyonundadır.

Yaşamın her anında, en kritik vakitlerde bile umudu yeşerten, şifa dağıtan sıhhat çalışanlarımız, sırf vücutlarımızı değil, ruhlarımızı da güzelleştirmektedir.

Tarih boyunca ilim ve irfan ile yükselen kadim kentimiz Konya’da bu bilgelik mirasının günümüzdeki en kıymetli temsilcileri sıhhat kesimine gönül veren çalışanlarımızdır. Onların özverisi, kentimizin bu asil mirasını güçlü bir formda yeni jenerasyonlara taşımaktadır.

Özellikle yüreklerimizi yakan 6 Şubat sarsıntılarında, pandemide ve birçok olayda, kahraman sıhhat çalışanlarımızın üstün fedakârlıklarına ve çabalarına en yakın şahitleriyiz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde inşa edilen güçlü sıhhat altyapımızla ve sıhhat çalışanlarımızın bitmek tükenmek bilmeyen özverileriyle, Konya’mızı ve ülkemizi müreffeh yarınlara taşımaya devam edeceğiz.

Bu kanılarla misyonu başında canını feda eden sıhhat şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Tüm sıhhat çalışanlarımıza teşekkür ediyor, görevlerinde kolaylıklar diliyorum.

14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir