AK Parti ya da MHP’den teklif aldı mı? İYİ Partili Ağıralioğlu merak edilen soruyu yanıtladı

İyi Parti İstanbul Milletvekili ve Genel İdare Kurulu üyesi Yavuz Ağıralioğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığına ve Altılı Masa’da adayı belirleme formülüne karşı olduğunu söylemişti.

“KEMAL BEY’İN ADAYLIĞINI DAYATMASINA İTİRAZ EDİYORUM”

“Cumhurbaşkanlığı makamını bölücülüğün pazarlık masasına gelmesine sebep olacak halde yönetti” sözleriyle HDP’ye yüklenen Ağıralioğlu, “Türk devletinin her aleyhine tertibin içerisinde parmak izleriyle göründüğünüz insanlarsınız, siz sorunlu insanlarsınız. Devlete katil derken gösterdiğiniz cüretkarlığı, bir sefer PKK’ya katil derken gösteremediniz. Ben terörün gölgesinin düştüğü yerde devletin makamlarının örselenmesine razı değilim. Kemal Bey’in adaylığını dayatmasına, mutabakatın ihlal edilmesine itiraz ediyorum” tabirlerini kullanmıştı.

İSTİFA EDİP DİĞER PARTİYE GEÇECEĞİ SAV EDİLMİŞTİ

TBMM’deki konuşması sonrası Ankara kulisleri UYGUN Partili Ağıralioğlu’nun partisinden istifa ederek AK Parti ya da MHP’ye geçebileceği savıyla çalkalandı.

“PARTİ KURULUŞ PRENSİPLERİNDEN SAPMIŞSA ÖTEKİ PARTİLERE GEÇİLEBİLİR”

Kamuoyunda geniş yankı uyandıran savla ilgili Sözcü gazetesinden Hürmet Öztürk’ün yönelttiği “Başka bir siyasi partiden adaylık teklifi aldınız mı?” sorusuna karşılık veren Ağıralioğlu, “Doğrudur bana hem AK Parti’den, hem MHP’den daha evvel de teklifler gelmişti. Benim bakışım şu: Şayet bir milletvekili partisinden istifa ediyorsa, milletvekilliğinden de istifa etmeli. Ancak, parti, kuruluş prensiplerinden büsbütün sapmışsa o vakit geçilebilir düşüncesindeyim” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir